Nahrávací studio | Nahrávací studio a videoprodukce TdB Production Praha

Nahrávací studio

TdB Production - nahrávací studio Praha

nahrávání - mix - mastering - produkce - postprodukce

Naše moderní produkční nahrávací studio sídlí v nádherných prostorách z 19.století na Praze3. Rozloha studia je 90 m2 včetně zázemí. Akusticky vyřešené nahrávací místnosti, ve kterých jsou kombinovány dřevěné, cihlové a profesionální molitanové prvky, mají skvělé zvukové vlastnosti.

Zkušenosti, které za svou dobu působení v hudebním průmyslu studio získalo, jsou jeho největší devizou. TdB production má za sebou nespočet úspěšných interpretů, recenzí v časopisech, videoklipů a referencí. Skladby, které byly produkovány naší společností se objevují v play-listech českých rádií již několik let.

Nahrávací studio - Recording Studio - TdB Production promo 20220016

v našem studiu nabízíme nahrávání, mix a mastering kapelám a interpretům všech žánrů

Velká prostorná režie o velikosti 6,5x7,5m je vybavena špičkovou technikou. Srdcem studia se stala vlajková loď německé firmy R.M.E. , zvuková karta Fireface UFX. Tato karta ve spojení s převodníky  Ferrofish A16 MK-II a Sonifex RB ADDA je schopná nahrávat 32 audio stop najednou. Dále nabízí muzikantům 16 stereo monitorovacích cest pro skvělý poslech, bez jakékoli latence do sluchátek.

Hlavní konzolí v našem nahrávacím studiu je 32 kanálový analogový mixpult MACKIE 32-8 ve skvělé kondici. To vše je doplněno lampovými předzesilovači od firem Joemeek, TL Audio, Art, R. M. E., BBE, Tegeler a SPL , které nahrávku ohřejí lampovým zvukem, což je muzikanty znovu velice vyhledáváno. Pro zápis automatizace a editaci je k dispozici plně digitální mixpult Softube a X Touch One. Celé studio je synchronizováno midi kabely s klasickou klavírní Hammer mechanikou AKAI MPK 88. Toto zapojení umožňuje muzikantům propojit analogový a digitální svět, bez jakéhokoli kompromisu.

Nahrávací místnost o velikosti 3,5m x 6m, plus dvě menší nahrávací místnosti velikosti 2x2m a 2x4m, jsou ideálně řešeny pro živé nahrávání bez nežádoucích přeslechů, které by daly vzniknout problémům při opravách záznamů a editaci. Živé nahrávání se vrací zpět do módy dlouhou dobu a nahrávací studio TdB Production je na to skvěle připraveno. Samozřejmostí je i klasické vrstvení nástrojů postupným nahráváním.

Všechny nahrávací řetězce jsou propojeny profesionálními kabely značky Klotz a zlacenými konektory Neutrik. Desetidílná sada amerických mikrofonů AUDIX DP8, dále pak kondnzátorový AUDIX CX112, SHURE SM 58, stereopár SHURE SM57, SHURE SM7B, stereopár SENNHEISER E906, stereopár páskových MXL R77, stereopár kondnzátorových MXL 2006, stereopár lampových RODE K2 a mnoho dalších ověřených značek mikrofonů je připraveno nasnímat jakýkoli projekt v nejvyšší studiové kvalitě.

Software Protools, který je světovým standardem všech velkých nahrávacích studií, nabízí bezpočet možností při mixu a masteringu vaší nahrávky. Plug-ins firem IK Multimedia, Izotope, Bomb Factory, arzenál samplů a virtuálních nástrojů jsou připraveny vdechnout originální zvuk vaší nahrávce. Vybavení firem AKAI, PIONEER, KORG a NATIVE INSTRUMENTS je zárukou dobrého soundu pro elektronické projekty a DJ bez hranic.

Nahrávací studio - Recording Studio - TdB Production promo 2021DSC01795

Nahrávání (recording)

Na bicí soupravy používáme profesionální sadu mikrofonů Audix, dva mikrofony Shure SM 57 na malý buben. Dále pak mikrofony SHURE SM7B, Audix CX-112, 2x Rode K2,2x MXL R77, 2X  MXL2006, Neumann U87, pro vytvoření optimálního prostoru. Všechny mikrofony jsou zapojeny do speciálních lampových předzesilovačů špičkové kvality. 

Baskytary točíme jak linkou, tak snímáním reproboxu mikrofony Shure SM 57, Shure SM7B a Audix D6. Nemáte kvalitní aparát na basu? Nevadí, máme ve studiu špičkové preampy a simulace.

Kytary snímáme mikrofony Shure SM57, Shure SM7B, Audix i5, Audix CX - 112, MXL R77, Neumann U87 a RODE K2. Přes předzesilovače JOEMEEK TWIN-Q a TL AUDIO 5051 mk2. K dispozici je taky celá řada simulací kytarových aparátů.

Dechové nástroje, smyčcové nástroje a akustické kytary, zvučíme kombinací mikrofonů Audix CX 112, 2X Rode K2, 2X MXL R77 a 3X Audix ADX 51. 

Zpěv natáčíme mikrofony Neumann U87, Warm Audio WA 251, RODE K2, které zaznamenají váš hlas s neuvěřitelnou přesností a detaily. Jako předzesilovač slouží léty ověřený lampový preamp TL AUDIO 5051, JOEMEEK ONE Q a ART VOICE CHANEL.

Samply a loopy. Nahrávací studio disponuje obrovským počtem samplů a loopů pro vytvoření podkladů pod váš projekt. Studio je vybaveno obrovským množstvím midi nástrojů a je jen na vaši fantazii, jestli chcete mít kolem sebe orchestr, indiány se spoustou perkusí, synthezátorové stěny atd ... vše je jen na vaší fantazii

Živé nahrávání - live recording

V nahrávacím studiu TdB Production Praha nahráváme taky živě, což dle dosavadních zkušeností maximálně zachová feeling vaší kapely a ušetří vaší peněženku. Díky spoustě místností ve studiu, je každý nástroj zaznamenán bez přeslechů a jdou opravovat chyby v jednotlivých stopách a finální mix je stejně kvalitní, jako u postupného nahrávání.

live recording je opět v módě, zvěčněte cítění vaší kapely naživo

Nahrávací studio - Recording Studio - TdB Production promo 2021DSC01792

Míchání (mix)

Čištění stop (prohledání každé stopy a promazání nežádoucích přeslechů, ruchů atd..) Efektování jednotlivých stop. Díky obrovskému množství originálního software, jsme schopni vytvořit téměř cokoli. Samozřejmostí jsou simulace aparátů jako AMPEG, MARSHALL, FENDER, atd... Samotné míchání a automatizace nahrávky, je nejdůležitější část nahrávacího procesu u které platí, že čím delší čas strávený mixováním, tím větší je kvalita výsledku. K dispozici jsou tři různé monitorovací systémy. Finální mix provádíme taky analogově přes 32 kanálový analogový mixpult, který dodá nahrávkám specifický charakter.

Mix online

Díky rychlému internetovému propojení, můžeme proces mixu konzultovat a vytvářet on-line, aniž byste museli vážit cestu do našeho nahrávacího studia. Výhodou tohoto postupu je kromě pohodlí vašeho domova či studia zejména fakt, že budete moci celému procesu naslouchat na vašich důvěrně známých monitorovacích systémech.

Nahrávací studio - Recording Studio - TdB Production promo 2021DSC01875

Mastering

 Mastering je finálním stadiem, ve kterém se zúročí celé vaše předchozí úsilí. Díky masteringu získá vaše nahrávka plný, vyvážený a profesionální zvuk plný energie, který umožní posluchačům vnímat všechny detaily vaší hudby na běžných reprodukčních zařízeních, rozhlase i multimédiích. Mastering zároveň propojí jednotlivé skladby do harmonicky znějícího celku v rámci alba a připraví vaše dílo k finálnímu odevzdání do výroby i po technické stránce.

Digitální mastering

Masterujeme digitálně, za použití mnoha originálních plug-in procesorů jako T-Rack, IK- multimedia - Ozone, Softube atd...

Analogový mastering

Naší specializací je nově taky analogový mix a mastering.  Disponujeme analogovým řetězcem s 16-ti lampovými preampy, compresorem a equaliserem znašek RME, Joemeek, TL Audio, ART. O analogovou sumaci se stará 32 kanálovým mixpult Mackie  32-8 bus, se dvěmi lampovými bus compresory ART MPA-IIBBE sonic maximizer a Quad reverbem legendární firmy LEXICON. Signál pak míří do lampového summing mixeru Tegeler 40, pak jej ohřeje ampový equaliser Tegeler EQP-1 a o finélní kopresi se postará lampový comprsor Tegeler Créme. Analogový mix a mater je velmi dynamický a živější, celá nahrávka dostane větší prostor a nádherně se spojí v jeden harmonický celek.

Mastering online

Díky internetovému propojení můžeme celý proces masteringu konzultovat a vytvářet on-line, aniž byste museli vážit cestu do našeho nahrávacího studia. Výhodou tohoto postupu je kromě pohodlí vašeho domova či studia zejména fakt, že budete moci celému procesu naslouchat na vašich důvěrně známých monitorovacích systémech a tím být stále v přímém "obrazu".

Videoklipy ze studia

 Během nahrávání vám rádi vytvoříme full HD videa přímo ve studiu, které jsou v současné době oblíbenou propagací kapel a interpretů, před samotným vydáním singlu nebo CD.

   

Ceník nahrávacího studia TdB Production Praha

power_meter

Cena pro kapely a interprety

(recording, mix, mastering)

790,- czk /hod

Minimální doba pronájmu je 4 hodiny. 

 

Cena pro pro komerční projekty

(voiceovery, reklamy, podcasty, sound design atp...)

990,- czk /hod

Minimální doba pronájmu je 4 hodiny. 

 

videoklip ze studia natočený během nahrávání

14 990,- czk 

On-line rezervace nahrávacího studia TdB Production Praha

Nejprve si v našem kalendáři ověřte volné  termíny, které si chcete rezervovat a potom vyplňte náš formulář pro rezervaci nahrávacího studia.

ZVĚTŠIT KALENDÁŘ

rezervační formulář nahrávacího studia TdB Production Praha

Vyplňte prosím všechna povinná pole.
(*) Termíny rezervace
(*) Podrobnosti nahrávání
(*) Jméno a Příjmení
(*) Ulice a č.p.
(*) Město
(*) PSČ
(*) Váš e-mail
(*) Telefon
IČO
DIČ


 LOGO FACEBOOK   LOGO YOUTUBE   LOGO TWITTER

© 2007–2020 Nahrávací studio a videoprodukce TdB Producton Praha


Load Facebook SDK for JavaScript

Your Chat Plugin code